30 Mayıs 2017 00:42

Times muhabiri metrolardaki kedi köpek videolarını eleştirdi

The Times muhabiri Smith, basın üzerindeki baskı ve bürokraside ihraçlar sürerken Türkiye'nin havayı konuşmasını ve kedi videosu izlemesini eleştirdi.

Paylaş

İngiliz The Times gazetesinde Hannah Lucinda Smith'in Türkiye izlenimlerine yer verildi. Gazetenin muhabiri Smith, İzmir'de bir arkadaşının mevsim normallerinde seyretmeyen havayla ilgili 'İngiliz havası' esprisi yaptığını belirtiyor. Smith ayrıca, "Erdoğan'ın muhalifler üzerindeki baskısı artarken, gazeteler ardı ardına kapanırken ve bürokraside ihraçlar sürerken, İstanbul metrosundaki ekranlarda da kedi ve köpek videoları yayınlanıyor." diyor.

Mayıs ayının sonu gelmesine karşın kombiyi açmayı düşündürtecek bir soğuk olduğunu belirten Smith, "Hatta güneşli ve sıcak başlayan bazı günlerde bile öğlen olduğunda sıcaklık bir anda düşük insanı üşütmeye başlıyor. Öngörülemezliği ve mevsimine göre fazla soğuk olması nedeniyle hava durumu aynı İngiltere'deki gibi, Türkiye'de de sohbetlerin ana gündem maddesi ve manşetlerin de konusu... Bazen Türkiye'nin sıkıntıları arttıkça insanların da olan bitenden kaçmak için mi hava durumundan bahsediyorlar diye düşünmeden edemiyorum."

Hannah Lucinda Smith gözlemlerini şöyle sürdürüyor:

"Geçen hafta Van'da PKK ile yaşanan çatışmalarda üç asker hayatını kaybetti ve bu olay, gazetelerde kar haberlerinden daha küçük görüldü. Erdoğan'ın muhalifler üzerindeki baskısı artarken, gazeteler ardı ardına kapanırken ve bürokraside ihraçlar sürerken, İstanbul metrosundaki ekranlarda da kedi ve köpek videoları yayınlanıyor."

Smith, yazısının sonunda "Türkiye'de soru sormadığın sürece güvendesin" diyen bir gazetecinin yorumlarına da yer veriyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ergün: Üçüncülük şansımız devam ediyor

SONRAKİ HABER

Bolivya'da askerin saldırılarını soruşturmadan muaf tutmak için kararname çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa