30 Mayıs 2017 00:24

Ergün: Üçüncülük şansımız devam ediyor

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, 'Üçüncülük şansımız devam ediyor. Yine kazanmamız lazım. Rakibimizin kaybetmesini bekleyeceğiz' dedi.

Paylaş

Galatasaray'ın üçüncülük şansının devam ettiğini belirten Cenk Ergün, “Son periyotta üst üste 3 maç kazandık.Üçüncülük şansımız devam ediyor ama artık bizim elimizde değil. Bizim yine kazanmamız lazım, rakibimizin kaybetmesini bekleyeceğiz. Diğer taraftan da Türkiye Kupası finali bizi etkileyecek. Biz üzerimize düşeni yapalım. Galibiyet için sahaya çıkıp maçı kazanalım, bundan sonra da hafta içi ve hafta sonu ne olacak ona göre de sezonu nasıl kapatacağız bir görelim" dedi.

'ASILSIZ İDDİALAR BİZİ YORUYOR'

Bafetimbi Gomis ile çarşamba günü Fransa'da imza atmaya gidileceğine yönelik iddialara cevap veren Ergün, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bu tür söylemlere her konuşmasında cevap verdiğini anlatan Ergün, “Bir takım kendini Galatasaray'dan büyük gören insanlar, benimle yurtdışında transferde dolaştığını iddia edenler, işte uçak biletimi hazırlayıp cebime koyanlar... Bunlarla uğraşmaktan, mesaimizi, enerjimizi başka taraflara harcıyoruz. Size hep söylediğim gibi; bize ana yönetimin vermiş olduğu talimatlar gereği bu işleri yapmaya uğraşıyorum ve benim tarzımda da bunlarla ilgili konuşmamak var. Bu iş olacağı zaman ortaya çıkar. Bu tür spekülasyonlar, bu tür söylemler negatif anlamda etkiliyor. Çünkü bu tür dedikodulardan hepimiz yoruluyoruz. Gittiğimiz kulüplerde, şehirlerde, insanlar da bunlardan etkileniyor. Dolayısıyla bizim gerçekliğimiz dışında bir gerçeklik çıkıyor ortaya. Bunlardan sıyrılmamız gerekiyor. Bizim bütçemiz belli, ihtiyacımız olan alanlar belli" diye konuştu. 

'KİMİN GİDİP KİMİN KALACAĞINI KONŞACAĞIZ'

Takımda kalacak ve gidecek olan oyuncuların durumu hakkında sorulan soruya Cenk Ergün şu cevabı verdi:

“Son bir maç kaldı. Ondan sonra oturup konuşacağız. Bizim amacımız bu ligi bu şekilde bitirmek. Lig bittiği anda vermiş olduğumuz kararları sizlerle paylaşacağız. Gitme ihtimali olan arkadaşlarımız var, sözleşmesi değişecek, kalacak, uzayacak olan arkadaşlarımız var. Bunlar hakkında şu an yorum yapmanın bir anlamı yok. Şu kalan maçımızı da bir oynayalım." (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

45. İstanbul Müzik Festivali başladı

SONRAKİ HABER

Times muhabiri metrolardaki kedi köpek videolarını eleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...