29 Mayıs 2017 22:01

Otopark işini bizden gizlediler!

Antalya’da çocuk parkının yıkılarak çok katlı otopark yapılmak istenmesine karşı halk parkı korumaya devam ediyor.

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Antalya’da çocuk parkının yıkılarak çok katlı otopark yapılmak istenmesine karşı halk parkı korumaya devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Parkı’nı yıkarak, yerine yedi katlı otopark yapacağını duyurması halkın tepkisini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta parka konulan tabela ile otopark yapılacağının belediye tarafından ilan edilmesi üzerine mahalleliler parkın yıkılmasını istetmediklerini belirtti ve parkı sonuna kadar koruyacaklarını söyledi. Mahalle halkına sendikalar ve kitle örgütleri de destek veriyor. 

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bir basın toplantısı yaparak çocuk parkı hakkında açıklamalarda bulundu. Türel, “Şarampol projesinin güzelliği ortaya çıkmaya başladıkça rahatsızlık duyanlar ortaya çıktı. 1.5 sene önce referanduma gittik. 9 mahalle yüzde ’90’ın üzerinde destekledi. Bu otoparklar da halkımıza soruldu” dedi. Halkın tepkilerini görmezden gelen Türel “Bizim için önemli olan sessiz çoğunluktur. 3-5 gösteri adamı oradaki halkın hislerine tercüman olamaz. Halka rağmen otoparkı yapmam. İsterlerse de yapmak boynumun borcudur” ifadelerini kullandı. 

Türel’in açıklamalarına tepki gösteren mahalle halkı “Bizim oy verdiğimiz referandumda çocuk parkının yıkılıp otopark yapılacağı söylenmedi. Menderes Türel bu otopark işini halktan gizledi, biz parkın yıkılmasına karşıyız” dedi. Mahalle halkından emekli öğretmen Hikmet Polat “Ben burada cadde üzerinde oturuyorum. Şarampol Caddesi’nde oturanlar kendi apartman arsalarından belediyeye park alanı için yer verdi. Şarampol Caddesi projesi için Büyükşehir Belediyesi burada referandum yaptı. Fakat bizlere bu parkın yıkılarak otopark yapılacağı söylenmedi. Biz Şarampol Caddesi’nde yapılacak olan projeye referandumda ‘evet’ dedik ama otopark yapılmasına ‘evet’ demedik. Burada yapılmak istenen ağaç katliamıdır” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABER

Berlin'de 'İncirlik'ten çekilelim' sesleri

SONRAKİ HABER

Sosyal medya operasyonları: Balıkesir ve Bingöl’de 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa