29 Mayıs 2017 11:45

Jandarma erinin çocuğa istismarına 18 yıl 9 ay hapis

Diyarbakır'da askeri misafirhanede ailesiyle kalan 8 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan jandarma erine 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Paylaş

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bulunan askeri misafirhanede 8 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunan 21 yaşındaki jandarma er H.Ö. “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 3 kez ceza artırımı uygulanarak 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; olay 2015 yılı Nisan ayından itibaren Lice'de bulunan 1'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı vardiya misafirhanesinde meydana geldi. Jandarma er H.Ö., iddiaya göre misafirhanede ailesi ile birlikte küçük kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Bu eylemi aynı yılın Temmuz ayına kadar defalarca tekrarlayan H.Ö., küçük çocuğun olayı fark eden annesinin şikayeti üzerine tutuklandı. Başlatılan soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, şüphelinin “Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” ve “Çocuğu hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 36 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 

İddianamenin kabul edilmesinin ardından sanık H.Ö.'nün tutuklu olarak yargılaması Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı.

CEZA 3 KEZ ARTIRILDI, İNDİRİM UYGULANMADI

Kararını açıklayan mahkeme sanık H.Ö.'yü “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından, suçun zincirleme olarak işlenmesi nedeniyle 3 kez artırım yaparak 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın suç işleme eğilimi ve iyi halli görülmeyişi nedeniyle ceza oranında herhangi bir indirim uygulanmadı. (Diyarbakır/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Cam işçilerinin eşleri direnişi büyütmek için bir arada

SONRAKİ HABER

Motorine 18, benzine 20 kuruş zam geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa