28 Mayıs 2017 16:51

Arap Alevileri Gençlik Meclisi kuruldu

Adana'da Arap Halkı Alevileri Derneği bünyesinde 'Asimilasyona Karşı Gençlik Buluşuyor' sloganıyla Gençlik Meclisi kuruldu.

Paylaş

Arap Halkı Alevileri Derneği, düzenlediği etkinlikle dernek bünyesinde oluşturulan gençlik meclisini ilan etti. Dernek binasında “Asimilasyona Karşı Gençlik Buluşuyor” sloganı ile bir araya gelen gençler ve dernek üyeleri ana dilinde Arapça tiyatro, şiir ve müzik dinletisi ile ilk etkinliklerini gerçekleştirdi. 

‘EZİLEN HALKLARLA BİRLİTE OLMALIYIZ’

Gençlik meclisi adına konuşan Nilay Barutçu, “İşimi geri istiyorum” talebi ile açlık grevindeyken tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla ilgili hükümetin söylediği “Yeni geziler, TEKEL direnişlerinin olabileceği” şeklindeki söyleme dikkat çekti. Mücadelenin önemli dinamiği olan gençliğin kazanılmasının önemini ifade eden Barutçu, gençliği talepleri için birlikte mücadeleye çağırdı. Barutçu, yeni Özgecanlar, Ali İsmailler, Berkinler, Madımak katliamları olmaması için ezilen diğer halklarla birlikte olmak gerektiğini ifade etti. 

Konuşmaların ardından gençler ve dernek üyeleri anadillerinde kısa bir tiyatro gösterisi sergiledi. Şiirlerin okunduğu etkinlikte AHAD müzik topluluğu Arapça ezgiler seslendirdi. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Brezilya’da başsavcı, başkan Temer’e soruşturma izni istiyor

SONRAKİ HABER

Saraçoğlu Mahallesi'nde verilen mücadele karşılık buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa