28 Mayıs 2017 15:28

El ele yürüyen çifte saldıran zanlının babası özür diledi

Diyarbakır'da el ele yürüyen çifte saldırdığı için tutuklanan zanlının babası oğlunun psikolojik rahatsızlığı olduğunu öne sürerek özür diledi.

Paylaş

Diyarbakır’da yolda el ele yürüyen genç çifte saldıran ve güvenlik kamerası görüntüsünden kimliği belirlenerek tutuklanan Yekta Çiftçi'nin babası Nedim Çiftçi, çocuğunun psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu iler sürerek, “Çocuğumun bir hastaneye yatırılmasını talep ediyoruz. Yaşananlardan dolayı bütün kamuoyundan özür diliyorum" dedi.

Merkez Yenişehir ilçesinde geçtiğimiz günlerde el ele yürüyen çifte saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 23 yaşındaki Yekta Çiftçi, çıkarıldığı mahkemede, 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklandı. Yekta Çiftçi'nin psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu öne süren babası Nedim Çiftçi, olaylardan büyük üzüntü duyduğunu belirterek herkesten özür diledi. Esnaf olan Nedim Çiftçi, şunları söyledi:

"Oğlum 2 yaşındayken geçirdiği ateşli hastalıktan sonra, her ne kadar olgunlaştıysa da her zaman bir çocuk gibi hareket etti. Oğlumu hastaneye götürdüğümde, doktorlar dikkat dağınıklığı teşhisini koydular. Son zamanlarda oğlum bir depresyon yaşadı. Bir çok uğraşa rağmen onu hastaneye götürmeye ikna edemedik. Bu olayın yaşanmasından dolayı çok üzgünüz. Çocuğumun bir hastaneye yatırılmasını talep ediyorum. Yaşananlardan dolayı bütün kamuoyundan özür diliyorum" dedi. (Diyarbakır/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sri Lanka'da sel: 146 ölü, 112 kişiden haber alınamıyor

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...