28 Mayıs 2017 15:16

Sri Lanka'da sel: 146 ölü, 112 kişiden haber alınamıyor

Sri Lanka'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısı 146'ya yükseldi. 112 kişiden ise haber alınamıyor.

Paylaş

Güney Asya ülkesi Sri Lanka'da önceki gün yaşanan sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 146'ya yükseldi. 

Sputnik'te yer alan habere göre; Sri Lanka Afet Yönetim Merkezi tarafından yayımlanan durum raporunda, ülkenin batı ve güney kısımlarında etkili şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlarda 146 kişinin öldüğü, 112 kişiden halen haber alınamadığı belirtildi.

Kötü hava koşullarında 52 kişinin de yaralandığı kaydedilen raporda, sel ve heyelanlardan 442 bin 299 kişinin etkilendiği ifade edildi.

En az 100 bin kişinin yerinden olduğu ülkede Afet Yönetim Merkezi, yağışın nehirlerdeki su seviyesini yükseltmesi nedeniyle bazı bölgelerde acil tahliye uyarısı yaptı.

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekibin başındaki Tümgeneral Sudantha Ranasinghe, askerlerin selden etkilenen tüm bölgelere ulaştığını, sel ve heyelanlarda kaybolan kişilerin yaşamlarından umudun kesildiğini dile getirdi.

Ada ülkesi Sri Lanka'nın orta kesiminde Mayıs 2016'da meydana gelen toprak kaymalarında da 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hollandalı ile İranlı'nın cenazeleri karıştı

SONRAKİ HABER

El ele yürüyen çifte saldıran zanlının babası özür diledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...