28 Mayıs 2017 14:18

Kıdem tazminatının fona devri yarın hükümete sunuluyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatının fona devredilmesiyle ilgili çalışmayı yarın hükümete sunacaklarını açıkladı.

Paylaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığın kıdem tazminatının fona devredilmesiyle ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladıklarını belirten Müezzinoğlu, düzenlemenin yarın Bakanlar Kurulu'na sunulacağını açıkladı.

Kanal 7 televizyonunda, kıdem tazminatına ilişkin açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, çalışanların yüzde 80'inden fazlasının kıdem tazminatıyla ilgili mağduriyet yaşadığını belirtti. Ancak Müezzinoğlu, emek örgütleri ve işçilerin fona devrin kıdem tazminatını iç etmek olduğu eleştirilerine değinmedi.

Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi: "Bir de öyle bir fon olmalı ki '2 yıl, 5 yıl, 10 yıl sonra bu fon, iflas etti' noktasında olmamalı. İlgili bakanlıklarla teknik heyetlerle çalışmaları tamamladık. Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladık. İnşallah, yarın hükümetimize sunacağız. Hükümetimizin de Başbakanımızın da kanaatlerini aldıktan sonra araziye, sahaya çıkacağız. Sendikalarımız, işverenlerimiz var. Paydaşlarımızın görüşlerini de alacağız, çünkü biz şu anda çalışan kesime, çalıştıran kesime hangi önerileri götürerek bir yasal düzenleme yapıyoruz? Onların katkıları, eleştirileri, önerilerine göre son şekliyle Meclis'e gitmeye gayret edeceğiz, onun için henüz başındayız diyorum"

12 soruda kıdem tazminatı

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO KONUSU HENÜZ GÜNDEMDE DEĞİL

Taşeron işçilere kadro çalışması konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu, "Şu anda onunla ilgili hükümetimizin çalışma takvimini belirlemedik. İnşallah onunla ilgili de bir çalışma takvimini Sayın Başbakanımız verdiği zaman ilgili Maliye, Ekonomi, Çalışma bakanlıkları olarak bir çalışmayı gündemimize alacağız; ama şu anda daha henüz gündemimize almış değiliz" dedi. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Didim'de düzenlenen 2. Tales Buluşması gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa