28 Mayıs 2017 10:21

Ampute Ligi'nin en küçük oyuncusunun hedefi Milli Takım

Ampute Futbol Süper Lig’inde forma giyen 13 yaşındaki Berkay Polat, ligin en genç oyuncusu unvanına sahip. Berkay'ın en büyük hedefi milli takım.

Paylaş

13 yaşındaki Berkay Polat Ampute Futbol Süper Lig’inde forma giyiyor. Kayseri'de Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nde forma giyen Berkay Polat, ligin en genç oyuncusu unvanına sahip oldu. Genç futbolcu en büyük hedefinin milli takıma yükselmek olduğu söyledi.

Takımında göz dolduran ve kısa sürede A takıma yükselen Berkay Polat, kendinden yaşça büyük takım arkadaşı ile birlikte antrenmana çıkarak azmi ve gayreti ile göz doldurdu. Yalçın Delikan İlköğretim Okulunda eğitimine devam eden Berkay Polat, takıma faydalı olmak için elinden geleni yapacağını ifade etti. Genç yaşta bu formayı terlettiği için mutlu olduğunu belirten Berkay, “Takımın bir parçası olduğum için mutluyum. Ağabeylerim bana çok destek oldular. Şu an takıma alıştım. Hedefim burada büyük maçlarda forma giyip milli takıma yükselmek” diye konuştu.

Genç oyuncunun hocası Kerim Sağır ise, Berkay’ı Ampute de geleceğin yıldızı olarak tanıtarak, “Berkay’ın hedefi, Feyyaz ve Barış abisi gibi yetenekli bir sporcu olmak. Berkay kişiliğiyle efendiliği ile dikkat çeken bir kardeşimiz. Bu hafta içinde lisansı çıkacak” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarım işçilerini taşıyan kamyonet devrildi: 1 ölü, 21 yaralı

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa