27 Mayıs 2017 16:53

Gazetecileri tutuklayabilirsiniz ama gazeteciliği asla!

Çağdaş Gazeteciler Derneği, yaptığı açıklamayla Sözcü gazetesi çalışanlarının tutuklanmasına tepki gösterdi.

Paylaş

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) yaptığı açıklamayla Sözcü gazetesi çalışanları Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un tutuklanmasına tepki gösterdi. Tutuklamalardaki asıl hedefin basın özgürlüğü olduğunun vurgulandığı açıklamada gerçeklerin ve gazeteciliğin asla tutuklanamayacağı vurgulandı.

Çağdaş Gazeteciler Derneğinin açıklaması şöyle:

"Sözcü Gazetesi'ne yönelik iki haber bahane edilerek 19 Mayıs'ta başlatılan sansür operasyonunda bugün iki meslektaşımız tutuklandı. Uydurma suçlamalara dayanılarak muhabir Gökmen Ulu ile gazetenin internet sorumlusu Mediha Olgun'un tutuklanmasındaki asıl hedef, sadece bu meslektaşlarımız ve Sözcü gazetesi değil basın özgürlüğüdür. Siyasi iktidar ve onun sopası haline gelmiş yargı, bu tutuklamalarla bir kez daha basın özgürlüğünün boğazını sıkmaya çalışmıştır.

Daha önce birçok meslektaşımızın tutuklanmasında olduğu gibi bu tutuklamalar da AKP-FETÖ ilişkisini perdeleme amaçlıdır. Yıllarca kirli ortaklıkları ile ülkemizi çıkmaz sokağa itenler suçlarını meslektaşlarımıza yıkmak istemektedir. Biz gazeteciler başta olmak üzere herkes her şeyin farkındadır. Bu algı operasyonları ile sonuç alacağını düşünenler bilmelidir ki; Gazetecileri tutuklayabilirsiniz ama gerçekleri ve gazeteciliği asla..." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Kaygı' gösteriminde medya konuşulacak

SONRAKİ HABER

Turkey’s Parliament debates ‘Legislation preventing worker’s struggle for legal rights’ 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...