KESK Manisa Şubeler Platformu: Mücadelede kararlıyız

KESK Manisa Şubeler Platformu: Mücadelede kararlıyız

KESK Manisa Şubeler Platformu, KHK'ler ile hukuksuzca ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri için başlattığı oturma eyleminin 20'ncisini yaptı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Manisa Şubeler Platformu üyeleri, ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri için 'İşimi ekmeğimi geri istiyorum' şiarıyla başlattığı oturma eyleminin 20'ncisini yaptı.

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) Manisa'da 13 KESK üyesi hukuksuzca ihraç edildi. KESK Manisa Şubeler Platformu üyeleri, ihraç edilen ve açığa alınanlar için 20 hafta önce "İşimi ekmeğimi geri istiyorum" şiarıyla başlattığı oturma eylemlerini bu hafta da sürdürdü.

Eylemde, platform adına açıklamayı Eğitim Sen Şube Sekreteri Veli Ongun yaptı. İhraç edilen üyeleri göreve dönünceye kadar eylemleri sürdüreceklerini belirten Ongun şunları söyledi: 

"Ülkemiz zorlu süreçten geçiyor. Siyasi iktidar olanca aymazlığı ile emekçiler ve ezilen haklar üzerinde baskı politikalarını her geçen gün daha da arttırıyor. Ülkemiz KHK ve OHAL uygulamalarının ülkesi olmuştur adeta. Ülkemizde basın özgürlüğünden, düşünce ve ifade özgürlüğünden söz edilemez olmuştur. KESK'e bağlı sendikalardan toplamda 3 bin kişi ihraç edilmiştir. Üyelerimiz görevlerine dönene kadar bu dayanışmayı sürdürmeye kararlıyız" diye konuştu.

Eylem "Direne direne kazanacağız" sloganları ile sonlandı. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER KESKManisaKHKOHAL