Kazazedelere yoldan geçen hemşire müdahale etti

Kazazedelere yoldan geçen hemşire müdahale etti

Motosikletin yayaya çarpması sonucu yaralananlara, yoldan geçen hemşire ve öğretmen eşi ilk müdahaleyi yaptı.

İzmir Ödemiş'te, motosikletin çarptığı yaya ile motosiklet sürücüsü kazada yaralandı. Yaralılara ambulans gelinceye kadar ilk müdahaleyi, yoldan geçen hemşire Simge Yıldız yaptı.

Kaza, dün saat 15.30 sıralarında, Ordu Caddesi'nde meydana geldi. Yolun karşısına geçmeye çalışan 58 yaşındaki Erol Fırıldakça'ya, 27 yaşındaki Ali A. yönetimindeki 35 ZZZ 21 plakalı motosiklet çarptı. Yere düşen Erol Fırıldakça ile yola savrulan motosiklet sürücüsü Ali A. yaralandı. Bu sırada yoldan geçen hemşire Simge Yıldız ve öğretmen eşi Umut Yıldız yaralılara ilk müdahalede bulundu. Daha sonra kaza yerine ulaşan ambulanslar, yaralıları Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi.

'İNSANLIK GÖREVİ'

Geçen yıl da İzmir Metrosu'nda kalp krizi geçiren bir hastaya müdahale ettiğini belirten hemşire Simge Yıldız, "İzmir'de özel bir hastanede hemşirelik yapıyorum. Eşimle birlikte aracımızla İzmir'e gidiyorduk. Kazayı görünce araçtan indik. Eşimle hemen yaralı kişilere ilk yardım çantasıyla müdahale ettik. Bunun bir insanlık görevi olduğunu düşünüyorum" dedi. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER İzmirÖdemiş