Esenyurt'ta çatıya çıkan kişi araçların üzerine kiremit attı

Esenyurt'ta, 4 katlı bir binanın çatısına çıkarak aşağıdaki araçların üzerine kiremit fırlatan kişi, polisin 6 saatlik uğraşı sonunda aşağı indirildi.

27 Mayıs 2017 08:52
Paylaş

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Halil K. 4 katlı bir binanın çatısına çıkarak aşağıdaki araçların üzerine kiremit attı. Bir polis aracının da hasar aldığı olayda ekipler, çatıya çıkan kişiyi 6 saat süren ikna çalışmaları sonucunda aşağı indirebilidi.

Esenyurt Yeşilkent Mahallesi, 1914'üncü Sokak'ta akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Halil K. saat 04.00 sıralarında 4 katlı binanın çatısına çıkarak park halindeki araçların üzerine kiremit fırlattı. Mahalle sakinleri ise durumu hemen polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ve müzakereci polis, çatıya çıkan kişiyi aşağıya inmesi için ikna etmeye çalıştı. Uzun süren ikna çalışmalarına rağmen aşağıya inmeyen kişi çatıdan aşağıya kiremit atmaya devam etti. Atılan kiremit park halindeki polis aracına da hasar verdi. Bu arada olayı haber alan şüphelinin babası ve kardeşi de olay yerine geldi. Polis ekipleri ile birlikte çatıya çıkan baba, oğlunu aşağıya inmesi için ikna etmeye çalıştı.

İkna çabalarının sonuçsuz kalması üzerine olay yerine Özel Harekat polisleri de sevk edildi. Polis, Halil K'yi yakalamak için çay verdi. Çayı alacağı sırada polis hamle yaparak Halil K'yi yakalamaya çalıştı ancak Halil K. kaçtı. Bunun üzerine polis ekipleri havaya ateş açarak Halil K'nin dikkatini dağıttı. Bu sırada çatının bir kaç yerinden polis ekipleri Halil K'ye yöneldi. Polisler Halil K'yi yakalayarak etkisiz hale getirdi. Çatıdan indirilen Halil K. daha sonra ambulansla hastaneye götürüldü. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bağcılar'da doğal gaz kutusu patladı: Yangın, panik yarattı

SONRAKİ HABER

Değirmendereliler JES'e inatla direniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa