Türkiye ve Yunanistan bir ilke imza atacak

Türkiye ve Yunanistan bir ilke imza atacak

Yunanistanlı sanatçı Maria Loumpourdi, ülkesinde başlattığı 'Uluslararası Dostluk Barış, Sevgi, Sanat Kuşağı Festivali' projesini Türkiye'ye taşıyor.

Türkiye ve Yunanistan arasında bir ilke imza atılarak, 1. Uluslararası Dostluk Barış, Sevgi, Sanat Kuşağı Festivali düzenleniyor. Yunanistanlı sanatçı Maria Luompourdi'nin projeleştirdiği festival, 27- 29 Mayıs tarihleri arasında Nevşehir Hacıbektaş'ta gerçekleşecek.

Yunanistan vatandaşı sanatçı ve Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Unıon) Başkanı Maria Loumpourdi, Yunanistan'da başlattığı “Uluslararası Dostluk Barış, Sevgi, Sanat Kuşağı Festivali” projesini Türkiye'ye taşıyor. Yunanistan'da 5 Mayıs'ta yapılan festivalinden ardından bir festival de Nevşehir Hacıbektaş'ta gerçekleşecek.

27- 29 Mayıs tarihleri arasında yapılan festivalde, sevgi, barış ve dostluk sanat yoluyla anlatılacak. Festivale birçok sanatçı katılacak.

Hacibektas Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Hacibektas Kültür Müdürü Hülya Ulusoy Aksoy'un da festivale katılması bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Mayıs 2017 17:44
www.evrensel.net