İstihdam fuarı işsizlerle doldu

İstihdam fuarı işsizlerle doldu

Hizmet ve sanayi sektöründen 60 firmanın katıldığı Tuzla İstihdam Fuarı, işsizler için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Tuzla Belediyesi ile, Tuzla İŞKUR ve İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen Tuzla İstihdam Fuarı işsizlere umut olmadı. Önceki gün başlayan ve dün sona eren fuara hizmet ve sanayi sektöründen 60 firma katılım sağladı.

Fuara işsizlerin katılımı oldukça yüksek oldu. Firmaların İnsan Kaynakları departmanlarına başvuru yapan işsizler, genellikle üretim alanı dışında başka işler de tercih ettiklerini bu yüzden hayal kırıklığı yaşadıklarını söylediler.

Firmaların asgari ücretle işçi aradıklarını belirten işsizler, bir şirkete ya da bir fabrikaya başvurduklarında karşılaştıkları ‘biz sizi ararız’ söyleminden farklı bir uygulama görmediklerini anlattılar. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Tunç Ay 27 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Aynısını yarın (27/09/2017) tekrar düzenleyecekler. Umarım bu sefer askeri ücretle günde 10 saat çalışan beden işçisi arayan simsarlar yoktur.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.