Bozdağ: Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 4 bini aşkın meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcı oldu. Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. 

Adalet Bakanı Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen hakim ve savcı adayları kura törenine katıldı. 

Adalet Bakanı Bozdağ, şöyle konuştu:

"Bundan önceki darbelere, darbe teşebbüslerine baktığınız zaman biatçıların en önünde yüksek yargı başkanlarını, savcıları ve hakimleri görürsünüz. İlk defa Türkiye'de ezber bozdu Türk yargısı. Fetullahçı Terör Örgütü ile Türkiye'de ilk mücadeleye başlayan yer, Türk yargısıdır; çünkü kendi içerisinde örgüt mensuplarının yaptığı haksızlığı, hukuksuzluğu yakından yaşayan ve görenler yargı mensupları oldu. Türk yargısı içerisinde 4 bini aşkın FETÖ ile irtibatı, iltisakı ve üyeliği nedeniyle meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcı oldu. HSYK incelemelerini bitirdi. Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bu örgütün yapısı nedeniyle bundan sonra başka incelemeler olmaz, deme imkanı yok. Karşımızda çok farklı bir terör örgütü var.” 

“FETÖ” ile mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulunan Bozdağ, "Şimdi FETÖ hakkında ağzını açıp konuşan bir sürü insan görüyorsunuz; medyada, siyasette, her yerde. Marifet bugün konuşmak değil; marifet 17 Aralık'ta adam gibi durup, adam gibi konuşmaktı. O gün konuşan var mıydı? Şimdi herkes kılıcı eline almış. 'Şu FETÖ'cü, bu FETÖ'cü' diye kesmeye bakıyor. 'FETÖ'cü' diye kesmeye kalktıkları, 17-25 Aralık'ta ve sonrasında FETÖ'cülere karşı en önde mücadele eden insanlar. İşte HSYK üyelerimiz, bu anlamda gerçekten Fetullahçı Terör Örgütüne karşı Türkiye'de gerçeği doğru zamanda gören ve bu çerçevede adımlar atan çok önemli kararlarına altına imza attılar" dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Mayıs 2017 13:01
www.evrensel.net