Kızına istismarla suçlanan baba 22 yıl hapisle yargılanıyor

Kızına istismarla suçlanan baba 22 yıl hapisle yargılanıyor

Erzurum'da çocuğuna istismarda bulunmakla suçlanan baba 22.5 yıl hapisle yargılanıyor.

Erzurum'da 14 yaşındaki kızı H.A.'ya 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen lastik tamircisi 44 yaşındaki K.A.'nın 22.5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasına başlandı. Duruşmada tanık olarak dinlenen H.A.'nın ablası E.A. "Kızkardeşim geceleri 'bir baba kızına böyle şeyler yapar mı?' diye ağlıyordu" dedi.

Merkez Aziziye İlçesi'nde oturan Lastik tamircisi K.A., iddiaya göre 2014- 2017 yılları arasında 5'nci sınıftan itibaren kızı H.A.'ya cinsel istismarda bulundu. H.A. babasının kendisine yaptıklarını bir kaç kez annesi Z.A.'ya anlattı. Yapılanları 'babanın kızını sevmesi' olarak nitelendiren anne, önce inanmadı. Yaşadıklarına daha fazla dayanamayan H.A., 3 sayfalık bir mektup yazarak bunu annesine verdi. Yazılanları okuyan anne, kocasına doğru olup olmadığını sordu. K.A. eşi ve kızının şikayeti üzerine geçen 1 Mart günü tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevine konuldu. K.A. hakkında 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 12 yıldan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

'YEMİN EDERİM Kİ YAPMADIM'

1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan K.A. suçlamaları kabul etmedi. Baba K.A., "Eşim bir kağıt göstererek 'bu ne?' dedi. Kağıdı görünce borçlarım sebebiyle gelen ihbarname zannettim. Okuyunca çok üzüldüm. Mağdur öz kızım. Yüce rabbime yemin ederim ki böyle bir suç işlemedim" diye konuştu.

Psikolog eşliğinde mahkemede ifadesi alınan H.A. ise başından geçenleri zaman zaman ağlayarak anlattı. İlkokul 5'nci sınıftan itibaren babasının cinsel istismarına uğradığını belirtti, 

ŞİKAYET ETME' DİYE YALVARMIŞ

Kızının yazdığı mektup ve anlattıkları üzerine şok olduğunu belirten anne Z.A. ise şöyle konuştu:

"Yazılan mektuptaki konuları eşime anlattım o da kabul etti. Bana 'şikayet etme' diye yalvardı. Bir baba kızına bunu yapar mı? Elbette şikayetçiyim." 

Duruşmada tanık olarak dinlenen abla 16 yaşındaki E.A. da babasının kız kardeşine cinsel istismar eylemlerini yaptığını gözüyle gördüğünü belirtti. Abla E.A. "Kızkardeşim geceleri 'bir baba kızına böyle şeyler yapar mı?' diye ağlıyordu. Babam yaşananları kabul etti ve anneme yalvardı, pişman olduğunu söyledi" dedi. 

Mahkeme heyeti, K.A.'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (Erzurum/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER cinsel istismar