Belediyeden Gezi Parkı'ndaki köpeklere kötü muamele

Belediyeden Gezi Parkı'ndaki köpeklere kötü muamele

Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Gezi Parkı'ndaki köpeklere muamelesi tepki çekti.

Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Gezi Parkı'ndaki köpekleri bayıltıcı iğneyle vurup uygunsuz şekilde ekip aracına taşıması tepki çekti. Bir yurttaşın beslediği köpekler hakkında şikayet olduğunu iddia eden ekipler "Şikayet var köpekleri alıp aşılarını yaptıktan sonra tekrar bırakacağız" dedi. Köpekleri besleyen kadın ise "Bu köpeklerin aşısı var, hiç kimseye de saldırmıyorlar. Herkes saldırdı diye yalan söylüyor, bütün aşıları yeni yapıldı" diyerek köpekleri vermek istemedi.

Ekipler sözlü tartışma sırasında başka bir köpeği daha iğneyle vurdu. Köpeğin vurulduğunu gören bir kadın "Bu köpekleri nereye götüreceksiniz, kimseye zarar vermezler bunlar. Ben yıllardır buradayım" dedi.

'EKMEĞİNDEN OLMA!' TEHDİDİ

Parktaki simitçi de belediye ekiplerine tepki gösterdi. Simitçi "Ben bu köpeği 8 yıldır tanıyorum. Bu saldırgan köpek değil" dedi. 

Belediye görevlisi ise "Sen simidini sat. Karışma! Ekmeğinden olma! Ben bu köpekleri alıp barınağa götürmek ve 10 gün müşahede altında tutmak zorundayım" diyerek simitçiyi tehdit etti.

Esnaf olduğunu söyleyen bir şahıs ise "Bu köpekler 1 Mayıs'ta dört polisi ısırdı. Alsınlar götürsünler" dedi.

Köpekler Belediye veteriner ekipleri tarafından alınarak götürüldü. (DHA)

www.evrensel.net