İzmir'den Gülmen ve Özakça çağrısı: Derhal serbest bırakın!

İzmir'den Gülmen ve Özakça çağrısı: Derhal serbest bırakın!

İzmir'de KESK'e bağlı sendikalar ve kitle örgütleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasını protesto etti.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bir araya gelen KESK'e bağlı sendikalar ve kitle örgütleri, KHK ile ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevleri eyleminin 76. gününde tutuklanan, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla oturma eylemi yaptı.

Kitleadına basın açıklamasını okuyan KESK dönem sözcüsü Mustafa Güven, "Siyasi iktidar ve onun denetimindeki emniyetin hukuksuz uygulamalarını kabul etmek mümkün değildir. Gerçekten darbeye karşı olanları barış ve demokrasi isteyenleri, emekçinin hakkını arayanları iktidarın belirlediği sınırlar içinde hapsetmeye, hizaya getirmeye çalışanlar büyük yanılgı içerisindeler.

Tüm sokakları tutuklasanız da, her yeri cezaevine dönüştürseniz de işçiler yine greve çıkacak. Nuriye ve Semih'ler yine direnecek. Bu hukuksuz gözaltı ve tutuklamaları şiddetle protesto ediyoruz. Nuriye ve Semih bir an evvel serbest bırakılmalıdır. OHAL hukuksuzluğuna bir son verilmeli ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine dönmeleri sağlanmalıdır" dedi. (DHA)

www.evrensel.net