İkitelli'de Gülmen ve Özakça eylemine polis saldırdı

İkitelli'de Gülmen ve Özakça eylemine polis saldırdı

İkitelli'de Gülmen ve Özakça için siyasi parti ve kitle örgütlerinin ortak çağrısıyla yapılan eyleme polis saldırdı. 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul İkitelli'de KHK ile ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevi eyleminin 76. gününde tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın derhal sertbest bırakılması talebiyle yapılması planlanan eyleme polis saldırdı.

HDP, EMEP, Halkevleri, SYKP, Devrimci Parti, Dersimliler Derneği, Proleter Devrimci Duruş ve Devrimci Yolda Özgürlük'ün çağrısıyla Gülmen ve Özakça'nın tutuklanmasını protesto etmek ve serbest bırakılmalarını talep etmek için bir araya gelen yurttaşlara, polis henüz basın açıklaması yapılmadan saldırdı. Saldırıda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle:

Tarkan Şimşek, Okan Şimşek, Dağsu Sönmez, Ali Coşkun, Meltem Coşkun, Özcan Teker, Uğur İlter, Samet Uslu, Naim Korkmaz ve Uğur Tepeli.

Saldırının yaşandığı alanda kitlenin tekrar bir araya gelmesini engellemek amacıyla çok sayıda sivil polis ile TOMA ve Akrep olarak adlandırılan zırhlı araçlar beklemeye devam ediyor. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net