Sanat ve Hayat’ın mayıs sayısı çıktı

Sanat ve Hayat’ın mayıs sayısı çıktı

Ceylan Yayınları’nın “Toplum için sanat” anlayışıyla yayın hayatına devam eden Yeniden Sanat ve Hayat Dergisinin Mayıs sayısı çıktı.

Ceylan Yayınları’nın “Toplum için sanat” anlayışıyla yayın hayatına devam eden Yeniden Sanat ve Hayat Dergisinin Mayıs sayısı okurlarıyla buluşmak üzere raflardaki yerini aldı.

Yeni sayısında bilimsel çabalarıyla karanlığın efendilerine karşı mücadele edenleri öne çıkarmaya çalışan dergi, aynı zamanda ideolojik olarak karşı hegemonya yaratma mücadelesine katkı sunmaya çalışıyor. Kutsiye Bozoklar’ın aydın olma sorumluluğu üzerine olan yazısı ile Şahin Tümüklü’nün bilim tarihi ile felsefe tarihini harmanlayarak kaleme aldığı Giardano Bruno yazısı dergide yer alıyor.

Halklar bahçesi olan ve gökkuşağının tüm renklerine ev sahipliği yapan coğrafyamızda, dilleri ile ben varım diyen kadim halklar yine Mozaik Bölümünde buluşuyor. Günümüz gericiliğine karşı ayağa kalkmanın,Direniş’in şiarı olan “Hayır”; Misak Manukyan, Paul Eluard, Lois Aragon ve W.Borchert üzerinden Çentik Bölümünde buluştu. (KÜLTÜR SERVİSİ)


 

www.evrensel.net
ETİKETLER Sanat ve Hayat