Ankara’da 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başlıyor

Ankara’da 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başlıyor

GEÇEN yıl Ankara’da ilki düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu, bu yıl Çankaya Belediyesinin ev sahipliğiyle ikinci kez düzenleniyor. 9 Temmuz Pazartesi günü Kızılay Sakarya Meydanından başlayacak olan sempozyuma, birçok heykeltıraşın yanı sıra Başbakanın “ucube” dediği ‘İnsanlık Anıtı’ heykelinin sah

GEÇEN yıl Ankara’da ilki düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu, bu yıl Çankaya Belediyesinin ev sahipliğiyle ikinci kez düzenleniyor. 9 Temmuz Pazartesi günü Kızılay Sakarya Meydanından başlayacak olan sempozyuma, birçok heykeltıraşın yanı sıra Başbakanın “ucube” dediği ‘İnsanlık Anıtı’ heykelinin sahibi Mehmet Aksoy da söyleşi yapmak üzere katılacak.
İkincisi düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu, 9 Temmuz Kızılay Sakarya Meydanında başlayacak ve 19 gün sürecek. Bu yıl “Hitit Güneşi” eserinin sahibi heykeltıraş Nusret Suman anısına yapılacak olan sempozyum, yurt içi ve yurt dışından gelecek sanatçıları Ankaralı sanatseverlerle buluşturacak. “6’da Sanat” sloganıyla her gün 18.00’de başlayacak sempozyum, film gösterimleri, söyleşiler, müzik dinletileri ve Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğundan dans gösterileri gibi farklı etkinliklerle devam edecek. Amerikalı Heykeltıraş Carole Turner, Uruguaylı Heykeltıraş Christian Rey, Yunan Heykeltıraş Yorgos Kaltsidis gibi yurt dışından sanatçıların katılacağı sempozyuma, yurt içinden ise Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Yrd. Doç. Aysun Altunöz Yonuk, Atölye Ekin’den Deniz Gül ve Gökhan Bakır gibi heykel sanatçıları katılacak. Sempozyum 27 Temmuzda sona erecek. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net