Kaçak katı yıkmasınlar diye Erdoğan pankartı astı

Kaçak katı yıkmasınlar diye Erdoğan pankartı astı

Urfa'da bir işletmeci yaptığı kaçak katın yıkılmasını engellemek için binaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pankartını asmıştı. Kaçak kat bugün yıkıldı.

Urfa'da yaptığı kaçak kat yıkılmasın diye denenmedik yöntem bırakmayan işletmecinin astığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’lı pankart da çözüm olmadı. Kat bugün yıkıldı.

Urfa’da Haşimiye Meydanı'nda bulunan 4 katlı konuk evinin teras katının ruhsatsız olduğu gerekçesiyle daha önce yıkım kararı verilmişti. Yine mühürlenip açılan ve tebligatla yıkılacağı bildirilen konukevi için işletme sahibi B.K, aylardır ilginç yöntemler deniyordu. Yıkım için giden zabıta ve polisler ekiplerine katın yıkılmasına müsaade etmeyeceğini bildiren B.K intihar teşebbüsünde de bulunmuştu. Yıkım için ek süre verilen B.K, 16 Nisan referandum oylaması öncesi katına boydan boya Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da fotoğraflarının bulunduğu bir pankart asmıştı.

Üzerinde "Allah yolunda zafere doğru güçlü bir Türkiye için Evet. Korkma korkarsan kula kul olursun. Biz ancak Allah'a kulluk yaparız" yazılı pankartı günlerce bina da tutarak yıkımı engellemek istemişti.

B.K’nin kaçak katı için sona gelindi ve bugün yıkımı gerçekleştirildi. Zabıta ve polislerin aldığı önlemler eşliğinde kat yıkılırken işletme sahibi B.K de gözaltına alındı. (Urfa/EVRENSEL)

www.evrensel.net