Kılıçdaroğlu kontrollü darbe söylemini yineledi

Kılıçdaroğlu kontrollü darbe söylemini yineledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, 'Kontrollü bir darbe girişimiydi' iddiasını sürdürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, “Kontrollü bir darbe girişimiydi” iddiasını sürdürerek “Kontrollü darbe girişiminin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, bunu da herkes görecek” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu savcıların iktidarın kontrolünde iddianame hazırladığını savunarak, hükümet ve cemaat arasındaki bir zamanlar var olan ilişkiye dair, Erdoğan’ın sözlerini anımsattı. 

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın Rusya dönüşü sözlerini anımsatarak “Rusya’dan dönerken uçakta gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan, ‘Cemaat üyeleri şimdiye kadar bizden ne talep ettiler de yapmadık? Cemaatin en ileri gelenleri, mensupları bugüne kadar acaba ne getirdiler de Tayyip Erdoğan bunu geri gönderdi? Yani üniversitelerin verilmesiyle alakalı adımlardan tutun da birçok faaliyetlere yönelik yapabileceğimiz ne varsa bunları yaptık. Benden geri dönen hiçbir şey yoktur. Buna Rabbim şahittir’ dedi.

‘Gerçekten de ne istediler de vermediler?’ diyen Kılıçdaroğlu kontrollü darbe girişimi iddiasını yineledi.  Kılıçdaroğlu “ Kontrollü darbenin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, herkes tanık olacak buna göreceksiniz” ifadelerini kullandı.  

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Bugün bu kontrollü darbe girişiminin ağır ağır ipuçları ortaya çıkıyor. Kimin ne yaptığını gayet iyi biliyoruz. 15 Temmuz karşı darbe girişimidir arkadaşlar. Bugün Türkiye, karşı darbeyle karşı karşıya arkadaşlar. Binali Bey ne diyor; FETÖ’nün siyasi ayağı yok. Siyasi ayağı var kardeşim. Saray’dan başlayarak AKP grubuna kadar ineceksin.

FETÖ’yü beslediler, büyüttüler. “Ne istediler de vermedik” dediler, Türkiye’yi teslim ettin. “Sözcü’de FETÖ’cü var mı” diye soruyorlar. Ya sensin FETÖ’cü, senden iyi FETÖ’cü mü var? Kendi suçlarını gizlemek için garibanların üzerine gidiyorlar.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net