Yüksekdağ yine SEGBİS'le katılmadı

Yüksekdağ yine SEGBİS'le katılmadı

HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında açılan ve 'Örgüt üyeliği' ile yargılandığı dava ertelendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 kişinin “örgüt üyeliği”nden yargılandığı davanın 13’üncü duruşmasına Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 2012 yılında Ezilenlerin Sosyalist Partisi’ne (ESP) yönelik operasyon sonrasında hazırlanan iddianame kapsamında açılan davaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Önceki duruşmada SEBGİS'le katılmasına karar verilen Yüksekdağ, duruşmaya katılmadı.

Duruşmada mahkeme heyeti, bazı sanıklar hakkında Adana 2, 3, 6 ve 8. Ağır Ceza Mahkemeleri'nde açılmış başka davalarda verilen hapis cezası kararlarını tek tek okudu. Mahkeme heyeti, Yüksekdağ'ın tutuklu bulunduğu cezaevi ile yine başka dosyadan Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Emrah Topaloğlu'nun sonraki duruşmada SEGBİS ile katılması için cezaevi müdürlüklerine yazı yazılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, hakkında yakalama kararı olan Meriç Solmaz’ın yakalama kararının devamına, eksikliklerin tamamlanması için de duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (DİHABER)

www.evrensel.net