23 Mayıs 2017 15:17

Seyhan Baraj Gölü özelleştiriliyor mu?

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, uzun zamandır özelleştirme haberleri ile anılan Seyhan Baraj Gölü’nü Maliye Bakanı’na sordu.

Paylaş

TBMM’de gündem dışı söz alan CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, uzun zamandır özelleştirme haberleri ile anılan Seyhan Baraj Gölü’nü Maliye Bakanı’na sordu.

Adana’da Seyhan Baraj Gölü’nün özelleştirilme girişiminin Adana üreticisine büyük zarar vereceğini ifade eden Tümer, “Tarlasının önünden geçen suyun fahiş fiyatla üreticiye sunulmasının önüne geçilmelidir. Halihazırda sulama birlikleri yüksek su ücretlerinden şikayet etmektedir. Sulama birlikleri ve çiftçilerimiz suyun hem verimli kullanımı hem de kaliteli ve bol ürün elde edilebilmesi için ayrıca kapalı sulama sisteminin hayata geçirilmesini beklemektedir” şeklinde konuştu.

Öte yandan özellikle Çukurova’daki erkenci ürünler piyasaya çıkmadan önce yurtdışından ithal edilen ürünlerin yerli üreticiyi ve hal esnafını zor durumda bıraktığını ifade eden Tümer, “Esnafın ve üreticinin sorunları görmezden gelinmemelidir” diye konuştu.

TBMM’de CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’e yanıt veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, baraj özelleştirmesi konusunda doğrudan bir bilgi sahibi olmadığını kaydetti.(Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

'Türkiye, 10 bin kişilik cihatçı ordusu kuruyor' iddiası

SONRAKİ HABER

Yargı AOÇ arazisinin satışını durdurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa