Savcı, 8 Mart metnine ceza istedi

Savcı, 8 Mart metnine ceza istedi

8 Mart mitingi sonrası Ayşegül Kocaaslan ile Özlem Gündüz'ün taşıdığı döviz gerekçesiyle yargılandığı davanın 6. duruşması görüldü.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitinginde Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube eski Kadın Sekreteri Ayşegül Kocaaslan’ın yaptığı konuşma, Özlem Gündüz’ün ise taşıdığı döviz gerekçe gösterilerek "örgüt propagandası yaptıkları" iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Kocaaslan ve Gündüz ile avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada, çok sayıda kadın kurumu temsilcisi de izleyici olarak katıldı. Duruşmada ilk olarak bir önceki duruşmada mütalaa vermek için süre isteyen savcı, mütalaasını mahkeme heyetine sundu.

Savcı mütalaasında sanıkların iddianamede belirtilen "örgüt propagandası" suçunu işlediklerini belirterek, cezalandırılmalarını istedi. Savcının mütalaasının ardından sanıklar ve sanık avukatları mütalaaya karşı savunma için süre talebinde bulundu.

Sanıklar ve avukatların bu talebini kabul eden mahkeme heyeti ise duruşmayı 13 Haziran tarihine erteledi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER 8 Mart