Tokat'ta Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın çıktı 

Tokat'ta Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın çıktı 

Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin 4 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.

Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bir marketler zinciri bölge deposunun çatı kısmında sabah saatlerinde başlayan yangın kısa sürede 3 kısımdan oluşan deponun birinci kısmını tamamen sardı. 

İtfaiye ekipleri yaklaşık 4 saat süren çalışmalar sonucunda yangını kontrol altına alarak söndürdü. 

Yangın söndürme çalışmalarına Tokat Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra Turhal Belediyesi,  Niksar Belediyesi, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü ve 48’nci Piyade Alay Komutanlığı itfaiye ekipleri de katıldı. 

Söndürme çalışmalarını takip eden Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı, ''Belediyemiz itfaiyesine gelen ihbar neticesinde anında itfaiye ekiplerimiz müdahale etmiştir. Organize sanayi bölgesinde 10 bin metrekare kapalı bir alan olan büyük bir bölge deposu burası. Yangın tamamen kontrol altına alındı. Üç bölümden oluşan bir depo, yangın sadece bir bölümde etkili oldu. Yangının çıkan bölüm kontrol altına alındı. Diğer bölümlerde herhangi bir hasar yok. Maddi hasarlı bir yangın, can kaybı yok. Soğutma işlemleri tamamlandıktan sonra yangının çıkış sebebi hakkında bilgi vereceğiz. Yangının çıkış nedeni henüz belli değil. Yangın üst kattan çatı kısmından çıkmış'' dedi.

Firma yetkilileri ise olayla ilgili her hangi bir açıklama yapmadı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Mayıs 2017 11:46
www.evrensel.net