'Aile değerlerini' koruyan dizilere destek verilecek

'Aile değerlerini' koruyan dizilere destek verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, aile dizilerine verilecek desteğe ilişkin kriterlerin belirlenmesi için RTÜK ile görüşmelere başladı. 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aile ve çocuklara yönelik dizilerin desteklenmesi kararlaştırılmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, aile dizilerine verilecek desteğe ilişkin kriterlerin belirlenmesi için RTÜK ile görüşmelere başladı. 

KHK’de, ailenin ve çocukların korunması ilkesi gözetilerek, ailenin bütünlüğü ve sürekliliği ile çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerini destekleyecek nitelikteki yapım ve dizilerin destekleneceği belirtilmişti. Bu destek, RTÜK’ün bir önceki yıl TV ve radyolara verdiği idari para cezalarının yüzde 20’sinden oluşacak.

Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Bundan sonra yapımcılarımız bu destekle birlikte aile değerlerinin korunduğu diziler yaparlar. Ailecek hep birlikte inşallah dizi izleyebiliriz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ) 

www.evrensel.net