Rusya ile ticari kısıtlamaları kaldırma bildirisi imzalandı

Rusya ile ticari kısıtlamaları kaldırma bildirisi imzalandı

Rusya ile Türkiye arasında ticari kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin ortak bir bildiri imzalandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Rus mevkidaşı Arkadiy Dvorkoviç İstanbul'daki görüşmelerinde, karşılıklı olarak uygulanan ticari kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin ortak bir bildiri imzaladı.

Dvorkoviç ve Şimşek'in, ülkelerinin birbirine karşılıklı olarak uyguladığı ticari kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin ortak bildiri imzaladığı törende, iki ülkenin başbakanları Binali Yıldırım ve Dmitriy Medvedev de yer aldı.

Ticaretteki kısıtlamaların karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik karar, Rusya Devlet Başbakanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Mayıs'ta Soçi'de gerçekleştirdiği görüşmede alınmıştı.

Sputnik'in haberine göre Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (KEİ) 25. kuruluş yıl dönümü zirvesi için İstanbul'a gelen Medvedev'in Erdoğan'la da görüşmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mayıs 2017 14:56
www.evrensel.net
ETİKETLER ticari kısıtlama

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.