Humus, 2011'den bu yana ilk kez tamamen ordu kontrolünde

Humus, 2011'den bu yana ilk kez tamamen ordu kontrolünde

Suriye'de Humus kent merkezi 2011'den bu yana ilk kez tamamen ordu güçlerinin kontrolüne geçti.

Suriye'de Humus kent merkezindeki el Vaar beldesinde kalan son cihatçıların da ayrılmasıyla vilayet başkenti 2011'den bu yana ilk kez tamamen Suriye ordusunun kontrolüne geçti.

Al Masdar'ın haberine göre cihatçılarla varılan anlaşma üzerine son 2 ayda militanlar aileleriyle birlikte Türkiye sınırındaki Cerablus'a transfer edildi.

Vali Telal Barazi, kentin militanlardan tamamen arındırıldığını belirtirken daha önce tahliye edilen bazı sivillerin kente geri döndüğü de aktarıldı.

Suriye'nin yüzölçümü açısından en büyük vilayeti olan Humus'ta kent merkezinin kuzeyinde cihatçı grupların hakimiyeti devam ediyor.  Irak'la sınır oluşturan el Tanaf sınır kapısı ve civarında ise ABD askerleri ve onların eğittiği ÖSO grupları yer alıyor. Kent merkezinin doğusunda da IŞİD'in varlığı bulunuyor. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mayıs 2017 11:22
www.evrensel.net
ETİKETLER SuriyeHumus

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Üniversite gibisiniz. Daima varolasınız. İnşallah. Vallahi kalbimden geçen sahaya inip kaldırım taşı döşemenizi, üzümü inciri zeytini sıfırdan kurmanızı, Tariş olmanızı, ağaç dikmeyi, aşı yapmayı. sağlıkçı olmanızı, şehiri çevreyi düzenleyen mühendis olmanızı örnek çiftlikler kurmanızı isterim. Bizim gibi tembeller, basiretsizler hep parlayan yıldızlara bakıp dururuz.
    Belki sizin çabalarınızı görür biraz utanırız. toparlanırız diye düşünüyorum. Toplum olarak da
    genellikle beceriksiz. plansızız. Verimli eğitimciler, TMMOB, ziraatçılar TTB İHD ve tek tek çaba gösterenler bedel ödeyenler gibi her tarafa koşanlar, her tarafa yetişmeye çalışanlar hariç. Onlar zaten her daim parlayan yıldızlardır.
    Benimkisi herhalde hayal beyanı saygılar.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.