‘Polis ‘Bu senin kızın mı?’ deyip copla saldırdı’ iddiası 

‘Polis ‘Bu senin kızın mı?’ deyip copla saldırdı’ iddiası 

İstanbul’da Sedat Tarlacı, Pendik sahilinde kızıyla kahvaltı yapmak için yer ararken 2 polisin biber gazlı ve coplu saldırısına uğradığını ileri sürdü

Adile DOĞAN
Eylem NAZLIER

İstanbul’da Sedat Tarlacı isimli vatandaş, Pendik sahilinde kızıyla kahvaltı yapmak için yer ararken 2 polisin biber gazlı ve coplu saldırısına uğradığını ileri sürdü. 

İHD’ye de konuyla ilgili başvuru yapan ve polisler hakkında da şikayette bulunan Tarlacı, gazetemize konuştu. Dün sabah 08.30 sıralarında, 13 yaşındaki çocuğuyla birlikte sahilde yürürken polis tarafından durdurulduklarını söyleyen Tarlacı, polislerin kendilerine ‘Bir yer mi arıyorsunuz?’ diye sorduğunu belirterek yaşananları şöyle anlattı:  “Ben de kendilerine ‘kızımla birlikte kahvaltı yapacağım bir yer bakıyorum” yanıtını verdim. Polisler daha sonra kimliğimi göstermemi istedi. Kimliğimi verdim. Polisler kızıma alaycı bir şekilde bakarak ‘Bu senin kızın mı?’ diye sordu. Bende kızım olduğunu söyledim. Sinirlendim. ‘Allahım kızımla sandıkları şeye bak’ diye  bağırarak yürümeye başladım. Daha sonra arkamdan polisler geldi,  ‘Sen kimi azarlıyorsun’ dedi Sonra biber gazı sıktılar. Yere yatırıp ters kelepçe taktılar. Defalarca copla vurdular. Ağza alınmayacak küfürler ettiler. Bunlar hepsi çocuğumun gözleri önünde yaşandı.” 

Daha sonra götürüldüğü karakolda ifadesi alınmadan dört saat bekletildiğini anlatan Tarlacı, aynı polislerin karakolda da hakaret etmeye devam ettiğini, yaşananlar nedeniyle çocuğunun çok korktuğunu belirtti. Darp raporu aldığını da ifade eden Tarlacı, polisin olaya şahit olan esnafları da tehdit ettiğini ileri sürdü. Rizeli olan Tarlacı, olaydan sonra İHD Rize temsilcisi Günay Karafazlı’yı arayarak hukuki yardım talebinde bulundu.

Sedat Tarlacı'nın kızının ifadesi
 

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Mayıs 2017 18:31
www.evrensel.net