Ahmet Şık'a kendi kitabı verilmedi

Ahmet Şık'a kendi kitabı verilmedi

Haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Gazeteci Ahmet Şık'a kendi kitabı 'Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda' verilmiyor.

'FETÖ'  propagandası yaptığı iddiasıyla tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’a kendi kitabı “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda" verilmiyor. Şık, AKP-Cemaat suç ortaklığı ve bu ittifakın nasıl dağıldığını ele aldığı kitabını savunmasına argüman olarak kullanacaktı.

Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre; Şık, avukatlarından savunmasında argüman olarak kullanmak üzere yazarı olduğu “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabını istedi. Avukatları kitabı Şık’a teslim edilmek üzere gardiyanlara bıraktı. Ancak aradan geçen 3 hafta içinde kitap Şık’a teslim edilmedi.

Emniyet’teki cemaat yapılanmasıyla ilgili kitabı nedeniyle hükümetin sonradan kumpas olduğunu kabul ettiği Oda TV soruşturması kapsamında 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan muhabirimiz Şık, “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabında 2013 öncesi dost olan AKP ve cemaat ittifakının nasıl dağıldığını işlemişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Mayıs 2017 09:22
www.evrensel.net
ETİKETLER Ahmet Şık