‘Gabriel García Márquez’e Giriş’ raflarda

‘Gabriel García Márquez’e Giriş’ raflarda

Latin Amerika edebiyatının önemli temsilcilerinden Gabriel García Márquez’in eserlerini inceleyen ‘Gabriel García Márquez’e Giriş' kitabı raflarda.

Latin Amerika edebiyatının ve “Büyülü Gerçekçilik” akımının önemli temsilcilerinden olan Gabriel García Márquez’in eserlerini incelemek adına Latin Amerika edebiyatının önde gelen eleştirmenlerinden Gerald Martin tarafından “Gabriel García Márquez’e Giriş” kitabı kaleme alındı. Cambridge Üniversitesi yayını olarak basılan kitap, Türkiye’de de Can Yayınları tarafından basılarak raflardaki yerini aldı. Gerald Martin kitabında, Marquez’in eserlerini bir taraftan tanıtıyor ve analiz ediyor.

Eleştirmen Martin, kitabında onu kendi cümleleriyle şöyle anlatıyor: “İnsanın yalnızca bir hayatı vardır. Bunun anlamı, doğduğumuz andan itibaren adaleti hak ettiğimiz ve hem kendimiz hem başkaları için onun uğruna mücadele etmemiz gerektiğidir. Hiçbir yazar bu kavramları García Márquez kadar etkili biçimde aktarmamıştır, onu bu yüzden okuruz ve elbette bizden çok sonraki nesillerin dünyadaki tek şanslarını değerlendirdikleri gelecekte de okunmaya devam edecektir.” (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net