Okulda kız çocuğuna istismarda bulunan hizmetli tutuklandı

Okulda kız çocuğuna istismarda bulunan hizmetli tutuklandı

İzmir'in Selçuk ilçesindeki bir ilkokulda çalışan hizmetli M.K.A., 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı.

İzmir'in Selçuk ilçesindeki bir ilkokulda çalışan M.K.A., 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı.

Geçen yıl Selçuk İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde çalışan M.K.A., bu yıl ise Selçuk Atatürk İlkokulu'nda hizmetli olarak görevlendirildi. Üç gün önce, adı açıklanmayan ilkokul ikinci sınıf öğrencisi kız çocuğunu, teneffüs sırasında tuvalete görüp, tacizde bulunduğu iddia edilen M.K.A.'nın, bunu kimseye anlatmaması için çocuğu tehdit ettiği de öne sürüldü. Yaşadığı şokla ağlayarak tuvaletten kaçan çocuk, durumu öğretmenine anlattı. Bunun üzerine konu polise bildirildi. Polis ekipleri M.K.A'yı gözaltına aldı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen M.K.A., tutuklandı.

'OKUL YÖNETİMİ ŞİKAYETLERİ GÖRMEZDEN GELDİ'

M.K.A. ile ilgili olarak daha önce de birçok velinin şikayetçi olduğunu, okul yönetiminin şikayetleri görmezden geldiğini belirten ailenin fertleri ise, adliye çıkışında M.K.A.'ya saldırmak istedi. Polisler tarafından güçlükle sakinleştirilen kız çocuğunun ailesi, "Bu şahıs ile ilgili olarak birçok veli daha önce de uygunsuz davranışları nedeniyle okul yönetimine şikayette bulunmuş. Ancak, hiçbir önlem alınmamış. En vahim olanı ise Selçuk İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde yine bu davranışlarından dolayı görev yerinin değiştirilerek ilkokula gönderildiğini öğrendik. Böyle bir suç işleyen kişiyi nasıl ilkokul öğrencilerinin içine gönderirler anlamak mümkün değil. Bizim çocuğumuzun psikolojisi ne olacak? Okuldaki diğer çocukların ne yaşadığını kimse bilmiyor" diyerek okul ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine tepki gösterdi. (İzmir/DHA)

 

www.evrensel.net