Tanrıkulu: Sözcü’ye operasyon tamamen siyasi

Tanrıkulu: Sözcü’ye operasyon tamamen siyasi

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Sözcü gazetesine yönelik operasyonun tamamen siyasi olduğunu vurguladı ve 'Basın özgürlüğüne yeni bir darbe' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sözcü gazetesine yönelik ‘FETÖ’ adı altında başlatılan operasyona dair açıklama yaptı. Tanrıkulu, “Operasyon tamamen siyasidir ve basın özgürlüğüne yönelik yeni bir darbedir” ifadesini kullandı.

Tanrıkulu’nun açıklaması şöyle: “19 Mayıs günü Sözcü gazetesine yönelik operasyon, basın özgürlüğüne yönelik saldırının yeni bir aşaması olarak kayıtlara geçmiştir. Hükümete yönelik muhalif tutumuyla bilinen Sözcü gazetesine yönelik baskının hiçbir hukuki, hakkaniyetli izahı yoktur. Yapılan operasyon tamamen siyasidir ve basın özgürlüğüne yönelik yeni bir darbedir.
Söz konusu baskının 19 Mayıs günü gerçekleşmesi ayrıca siyasi bir mesaj olarak okunmalıdır. AKP iktidarı kendi siyasi hesaplarını, ülkede hiçbir muhalefet mecrası bırakmamak üzerinden yapmaktadır. Ancak şu bilinmelidir ki, dünyanın en baskıcı, en otoriter yönetimlerinde bile muhalefet tamamıyla ortadan kaldırılamamıştır.
Eğer AKP, bu tür hukuksuz baskınlarla kendi iktidarını daha da güçlendireceğini düşünüyorsa, yakın zamanda yanıldığını görecektir. Türkiye’de basın özgürlüğü kısıtlandıkça sesini duyuramayan milyonların öfkesi, tepkisi daha da artmaktadır
Halkın talep, beklenti ve tepkilerini aktarmak için direnen, basın özgürlüğü önündeki tüm engellere rağmen gazetecilikte ısrar eden gazeteciler sahipsiz değildir! Onların arkasında sesi kısılmak isteyen milyonlarca yurttaş bulunuyor!” (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net