Onur Haftası Sergisi’nin teması: Coğrafya

Onur Haftası Sergisi’nin teması: Coğrafya

İstanbul’da Onur Haftası kapsamında 2009'dan bu yana düzenlenen sergi bu sene 17 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında Galeri BU’da gerçekleştirilecek

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Sergisi’nin bu yılki teması, ‘Coğrafya’ olarak belirlendi. ‘Coğrafya’nın seçilme nedeni ise şöyle açıklanıyor: Politik olanın bireysel, bireysel olanın da politik olduğu ve sınırlanması güç bir kavram olduğu için, hem bedenden hem topraktan yola çıkan bir terim olduğu için seçildi.

AMAÇ GÖRÜNÜRLÜĞÜ ARTTIRMAK

Serginin düzenleyicisi olan İstanbul Onur Haftası Sergi Komisyonu, serginin Onur Haftası’nda açılmasının nedeninin, sanatçı LGBTİ+’ların ve queer sanatın İstanbul sanat çevresindeki görünürlüğünü ve sahip olunan kısıtlı alanı arttırmak olduğunu belirtti.
Düzenleyici komisyon ‘Coğrayfa’ temalı sergi için sanatçılara açık çağrı yaparak, eserlerinin sergide yer almasını isteyenlerin 30 Mayıs gününe dek başvuruda bulunabileceğini ifade etti.

Sergi 2009 yılında “İsyan ve Onur”, 2010 yılında “Aile”, 2012 yılında, 2014’te “Baskı, Haz ve Beden”, 2015 ve geçtiğimiz sene “Nerden nereye” temasıyla yapılmıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER LGBTİ