04 Temmuz 2012 10:55

Sadece İzmir için değil, ‘Herkes için adalet’

KESK, DİSK ve TMMOB, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun 5 Temmuzda görülecek davası öncesi eylem düzenledi.  Eylemde, hem Büyükşehir Belediyesine yönelik operasyona tepki gösterildi, hem de son dönemde artan sendikacılara, aydınlara ve seçilmiş siyasetçilere yönelik baskılar protes

Sadece İzmir için değil, ‘Herkes için adalet’

Paylaş

KESK İzmir Şubeler Platformu, DİSK Ege Bölge Temsilciliği ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun çağrısıyla bir araya gelen emekçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Davası duruşması öncesinde bir kez daha adalet istedi. Konak eski Sümerbank önünden Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüyen emekçiler, aynı zamanda KESK’e, aydınlara ve seçilmiş siyasetçilere yönelik baskılara da tepki göstererek “Herkes için adalet” talep etti. “Milyonlar adalet istiyor” pankartı taşıyan emekçiler, sık sık “Karanlığa teslim olmayacağız” ve “AKP’den hesabı emekçiler soracak” sloganlarını attı.

‘HERKES TUTUKLAMA TEHDİDİ ALTINDA’

Büyükşehir belediyesi önünde konuşan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Temsilcisi Ferdan Çiftçi, Özel Yetkili Mahkemelerin siyasi iktidara muhalif tüm kesimleri ezmenin bir aracı olarak kullanıldığını ifade ederek, “Bu topraklarda yaşayan herkes tutuklama tehdidi altında” diye konuştu. KESK’e yönelik gerçekleşen operasyonlara da değinen Çiftçi, “KESK’i tutsak almaya dönük eylemler boşa çıkacaktır” dedi.  

ADLİYE ÖNÜNDE DE ‘ADALET’ İSTEYECEKLER

İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik operasyon kapsamında içlerinde DİSK-KESK ve TMMOB üyesi belediye çalışanı ve sendikacıların da olduğunu hatırlatan Çiftçi sözlerini, “Suçlamaların gayrı-ciddiliğini anlamak için hukukçu olmaya gerek yok. 5 Temmuzda başlayacak İzmir Büyükşehir Davası duruşmasında bizler de İzmir Adliyesinde olacağız. Duruşma sonunda tutuklu arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını, adalet umudumuzun gerçeğe dönüşmesini diliyoruz” diye bitirdi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Çorum geçmişiyle yüzleşmeli

SONRAKİ HABER

Danimarka’da mülteciler için eylem yapanlara polis saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa