MAZLUMDER: Ey bu ülkenin dindarları Madımak

MAZLUMDER: Ey bu ülkenin dindarları Madımak'ın önünden çekilin!

Sivas Katliamı'nın 19'uncu yıldönümü nedeniyle açıklama yapan MAZLUMDER İzmir Şubesi, katliama tepki göstererek, "Ey bu ülkenin dindarları. Madımak'ın önünden çekilin ve 37 canın ateşinde sırıtan devletin arkasında durmaktan vazgeçin" dedi.MAZLUMDER İzmir Şubesi, Sivas katliamına ilişkin dernek

Sivas Katliamı'nın 19'uncu yıldönümü nedeniyle açıklama yapan MAZLUMDER İzmir Şubesi, katliama tepki göstererek, "Ey bu ülkenin dindarları. Madımak'ın önünden çekilin ve 37 canın ateşinde sırıtan devletin arkasında durmaktan vazgeçin" dedi.

MAZLUMDER İzmir Şubesi, Sivas katliamına ilişkin dernek binasında basın açıklaması yaptı. MAZLUMDER adına açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Sıdıka Çetin, katliama tepki göstererek, o gün yapılması gerekenlerin yapılmadığının, utanç ve özrün dile getirilmediğinin altı çizdi. Ülkenin dindarlarına da seslenen Çetin, "Ey bu ülkenin dindarları. Madımak'ın önünden çekilin, kurtarın kendinizi o kalabalıktan ve 37 canın ateşinde sırıtan devletin arkasında durmaktan vazgeçin" diye konuştu. Çetin, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Sorun kendinize, niçin başkalarının kirli oyunlarına malzeme oluyoruz? Niçin bizim gibi inanmayan, bizimle aynı dili konuşmayanları öfkemizin hedefi kılıyoruz? Sorun kendinize ve sıyrılın kalabalıklardan."

Açıklamasında hükümete de seslenen Çetin, Alevi yurttaşların yaşadığı bölgelerde ortaya çıkan provokatif olayların üzerine hassasiyetle gidilmesini, yeniden Maraş, Çorum ve Sivas gibi acıların yaşanmasına izin verilmemesi gerektiğine işaret etti. (İzmir/DİHA)

www.evrensel.net