Trump'ın İsrail ziyareti öncesi kriz

Trump'ın İsrail ziyareti öncesi kriz

İsrail basını, ABD’nin, Ağlama Duvarı’nı ziyaret edecek Trump’a İsrail Başbakanı Netanyahu’nun eşlik etmesini istemediğini yazdı. 

ABD Başkanı Trump’ın İsrail ziyareti başlamadan tartışma yarattı. İsrail basını, ABD’nin, Ağlama Duvarı’nı ziyaret edecek Trump’a İsrail Başbakanı Netanyahu’nun eşlik etmesini istemediğini yazdı. 

Trump, İsrail ziyaretini 22 Mayıs’ta gerçekleştirecek. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster’ın açıklamasına göre, Doğu Kudüs gezisinde Trump ve ailesinin yanında Ağlama Duvarı Hahamı olacak.

‘SİZİN DEĞİL, BATI ŞERİA’NIN PARÇASI’

Channel 2’da yer alan habere göre, Netanyahu’nun Trump’a eşlik edip etmeyeceği ve İsrail basının bu geziyi izlemesine izin verilip verilmeyeceğini soran gazetecilere Kudüs’teki ABD Konsolosluğundan bir yetkili, “Siz neden bahsediyorsunuz? Bu sizin işiniz değil. Sizin sorumluluğunuz bile değil. Sizin bölgeniz değil, Batı Şeria’nın bir parçası” yanıtını verdi.

Ziyarete ilişkin ikinci krizse Trump ailesinin kadın üyelerinin de Ağlama Duvarı’nın erkekler bölümüne gireceği iddiası üzerine çıktı.  
(DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net