TBB’den Anadolu Ajansına operasyon haberi tepkisi

TBB’den Anadolu Ajansına operasyon haberi tepkisi

Türkiye Barolar Birliği FETÖ operasyonu kapsamında 3 çalışanının gözaltına alındığı haberini yalanlayarak Anadolu Ajansı'na tepki gösterdi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığı, çoğu avukat 25 kişi hakkında “ByLock” kullandıkları gerekçesiyle çıkarılan gözaltı kararına ilişkin açıklama yaptı. Anadolu Ajansı’nın TBB çalışanlarının da gözaltına alındığı şeklindeki haberinin yalanlandığı açıklamada, “Anadolu Ajansı'nın kaynağından doğrulamadan geçtiği bir haberde, bazı Türkiye Barolar Birliği çalışanları hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildiği ifade edilmiştir. Tamamen asılsız bu haber, Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal kimliğini hedef almaktadır! Söz konusu gözaltı kararları, Türkiye Barolar Birliği çalışanlarına yönelik değildir. Ankara Barosu'na kayıtlı bazı avukatlar hakkındadır. Bu konuda da, Ankara Baromuz üzerine düşen tüm hassasiyeti göstermektedir” denildi. 

Adı geçen suç örgütü dahil olmak üzere bütün yasadışı yapılanmalara karşı hassasiyet ve yıllardır siyasi iktidara yaptıkları uyarılarının bilindiği ifade edilen açıklamada, delilleriyle bildirildiği takdirde personelleri arasında suç örgütü yapılanmalarına karışan hiç kimseyi barındırmalarının düşünülemeyeceği belirtildi. Bugüne kadar TBB yönetimine resmî makamlardan bu yönde hiçbir bildirim yapılmadığına dikkat çekilen açıklamada, “Anadolu Ajansı'nın gazetecilik ilkelerine ve kanunlara aykırı bu asılsız haberini şiddetle kınıyor, sorumlular hakkında yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Devletin resmî ajansını da, üzülerek, doğru ve ilkeli haberciliğe davet ediyoruz” denildi. (Ankara/EVRENSEL)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Mayıs 2017 14:59
www.evrensel.net