Asil Çelik işçilerine Yüksek Hakem Kurulundan darbe

Asil Çelik işçilerine Yüksek Hakem Kurulundan darbe

Yüksek Hakem Kurulu, Asil Çelik'te zam oranını ilk yıl için yüzde 12, 2. ve 3. yıl için enflasyon artı 2 puan olarak açıkladı.

Greve çıktıkları gün grevi ertelenen Asil Çelik işçilerine bir darbe de Yüksek Hakem Kurulundan geldi. 3 yıllık imzalanan sözleşmede ilk yıl için yüzde 12, ikinci ve üçüncü yıl için enflasyon artı 2 puan olarak belirlendi. Aylardır Yüksek Hakem Kurulundan gelecek sonucu bekleyen Asil Çelik işçileri bir kez daha gördük kimse işçiyi düşünmüyor diyerek tepkilerini dile getirdi. 

YİNE PATRONUN DEDİĞİ OLDU

Yüksek Hakem Kurulunun açıkladığı zama tepki gösteren Asil Çelik işçisi "Bir kez daha gördük ki yine patronun dediği oldu. Bir darbe de Yüksek Hakem Kurulundan geldi Asil Çelik işçilerine. Grevimiz ertelenerek işçiye verilen değeri ortaya koyanlar Yüksek Hakem Kurunda bir kez daha bunu gösterdiler. Sendika yarın açıklama yapacak konu hakkında ama sonuç değişmeyecek biliyoruz. Fabrikada şuan herkes çok tepkili ve moraller bozuk. Bir umut iyi sonuç gelir diye bekledik ama sonuç ortada. Açıklanan zam oranıyla eski işçiler doğru dürüst zam alamadı yeni ile eski işçi arasında ki fark kalmadı. Resmen işçiyi sattılar” dedi.

KİMSE İŞÇİYİ DÜŞÜNMÜYOR

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın katıldığı bir TV programında Asil Çelik işçilerinin grev yasağı hakkında konuştuğunu hatırlatan bir başka Asil Çelik işçisi ise “Haklarını almalı bütün işçiler diyordu. O zaman biz Türk İş’in Yüksek Hakem Kurulunda temsilcisi olduğunu ve Pevrul Kavlağın Türk İş’in Genel Sekreteri olduğunu hatırlattık ve haklarımızı savunsun dedik. Bugün açıklanan zam oranlarında gördüğümüz gibi Pevrul Kavlak ta Yüksek Hakem Kurulundan yana. Kimse işçiyi düşünmüyor. Herkesi işçiyi daha fazla nasıl sömürürüzün derdinde” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net

6 yorum yapılmış

 1. Adalet 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  ℅9.76 +℅7,6(enflasyon) =℅18 kabul etmeyip sana sığındık YSK sağol ℅ 12 ,yi bize layık gördün. Adalet buldu mu yerini patrona yaran. Sendika sen kaç kez görüştün YSK ile nasıl anlatamadin bu rakamları ℅30 u ne yaptın topunuzun Allah belsni versin..

 2. Mutlu kaman 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Sözleşmelerinde bir kere doğru bir adım atıp emekçinin yüzünü güldürsen ne olur . Sendikacı olur....

 3. Mutlu 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  OHAL dönemlerinde sendikacılık zor derler ama tam tersine çok kolay olduğunu görüyoruz. Nasıl mı? Nasıl olsa bu basiretsizlikle istediğini alamayacaksın greve çık; e grevin ertelenmemesi zaten söz konusu değil nasıl olsa ertelenecek! Sonra hakemler gelsin! İstediğini alamadığında at suçu hakemlere at suçu zaten sevmediklerine! Ne güzel sendikacılık ne zekice sendikacılık yahu!

 4. Mahir 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Aynı terane adam gibi bir sözleşme yapamayacaklar grev dedin çıkamadın çıkamaycagınıda biiyordun hakem heyetine kalacagınıda biliyordun şimdi bmiş in beceriksizligini başka konfedarasyon baska sendikaya bulaştıran haberler niye gerçek ortada. Patron hakem heyeti ve birleşik metal el ele asil çeligi haraç mezat sattı

 5. karl 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Grevin ertelenecegi belli iken . Hakem heyetine ve patronun insafina iscileri birakmak satisin buyugudur bmis in sabikasi kabarmistir

 6. İşçi 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Verileni verseydiniz insafsizlar..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.