Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnisiyatifi nöbeti devraldı

Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnisiyatifi nöbeti devraldı

Gülmen ve Özakça'ya destek için Kadıköy'de başlatılan açlık grevi nöbetini Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnisiyatifi devraldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla Kadıköy'de başlatılan açlık grevini devralan Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnisiyatifi üyeleri, devletin artık ses vermesini istedi. 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen ve 70 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'ya destek vermek için Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda başlatılan açlık grevi 13’üncü gününe girdi. Nöbeti bugün Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnisiyatifi üyeleri Bahar Kılınç, Ümmü Sena Yalçın ve Rümeysa Nur Kara devraldı. "Nuriye ve Semih işe iade edilsin", "KHK terörüne direnenlere selam olsun" ve "Dayanışma yaşatır" dövizlerinin asıldığı alanda olumsuz hava koşulları nedeniyle çadır kuruldu. 

İnsanların rızıkla terbiye edilmesi ve babaların oğullarının kemiklerinin izini sürmesine karşı olduklarını belirten Bahar Kılınç, bu nedenden dolayı açlık grevine girdiklerini söyledi. 

'DEVLET ARTIK SES VERMELİDİR'

Ümmü Sena Yalçın da, artık devletin ses vermesi gerektiğini belirterek, "Hem Semih ve Nuriye için hem Filistin’de bulunan esirlerin açlık grevine başlaması hem de Kemal Gün abimizin oğlunun cenazesini alması için burada bulunuyoruz” diye konuştu. 

Rümeysa Nur Kara ise, KHK’lerle mağdur olan insanların durumlarının göz önünde olduğunu ifade ederek, bu yüzden grev yapan insanların haklılıklarına inandıklarını söyledi. Kara, onların yanında olmak ve biraz olsun empati kurabilmek için bu eyleme katılma kararı aldıklarını ifade etti. (DİHABER)
 

www.evrensel.net