Gülmen ve Özakça için bakanlıklara ve YÖK'e faks

Gülmen ve Özakça için bakanlıklara ve YÖK'e faks

Eğitim Sen Adana Şubesi, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın taleplerinin karşılanması için YÖK ve Bakanlıklara faks çekti.

Eğitim Sen Adana Şubesi, “İşimi geri istiyorum” talebi ile 70 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamına devam edebilmeleri için KHK’lerin iptal edilerek ihraç edilenlerin işine geri dönmesi taleplerini iletmek amacıyla MEB, YÖK ve Başbakanlığa faks çekti.

Cemal Paşa Pastanesi önünde bir araya gelen emekçiler, çekecekleri faksı basınla paylaştı. Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, 105 bin kamu emekçisinin bir gecede alınan kararlarla hukuksuzca ihraç edildiğini belirterek haksız hukuksuz ihraç edilen tüm emekçilerin geri dönmesini istedi.

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’NIN TALEPLERİ ACİLEN KARŞILANMALI

Bakanlığa seslenen Karagöz, “Bakanlığınız, “işimi geri istiyorum” diyen öğretmen Semih Özakça’nın ve akademisyen Nuriye Gülmen’in sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için gecikmeksizin harekete geçmelidir. Bu kapsamda başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın talepleri acilen karşılanmalı ve haksız, hukuksuz ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmelidir. Aksi halde, gelişebilecek tüm olumsuzluklardan hükümetin ve Bakanlığın doğrudan sorumluluk taşıyacağı bilinmelidir” dedi.

DÖNÜŞÜMLÜ AÇLIK GREVİNE ZİYARET

Açıklamanın ardından emekçiler Atatürk Parkı’nda 3 gündür dönüşümlü süresiz açlık grevinde olan Devrimci Hareket dergisi okurlarını ziyaret etti. Karagöz, burada da arkadaşlarının taleplerinin yerine getirilmesini istedi. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER açlık greviAdana