Çocuğa cinsel istismar suçuna 19 yıl ceza verildi

Çocuğa cinsel istismar suçuna 19 yıl ceza verildi

Bursa'da çocuğa cinsel istismar suçlamasına 19 yıl hapis cezası verildi, bir kişi de beraat etti.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sosyal paylaşım sitesinden tanıştığı 13 yaşındaki S.T.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan, apartman boşluğuna attığı prezervatiflerin bulunmasından sonra da tutuklanan 20 yaşındaki Koray Baştar, "çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mustafakemalpaşa'da oturan S.T., geçen yıl sosyal paylaşım sitesinden Koray Baştar ile tanıştı. Çocuk, arkadaş olduğu Koray Baştar ile kendilerine ait evlerinin boş olan üst katında buluştu. İddiaya göre Koray Baştar kız çocuğuna üç kez cinsel istismarda bulundu. Olay, S.T.'nin polise "Koray bana tecavüz etti. Kullandığı 3 prezervatifi ise apartmanın boşluğuna attı" demesiyle ortaya çıktı. Ayrıca çocuk bu olaydan bir yıl önce de Burak A'nın da kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. 

Önce  Koray Baştar'ı  yakalayan polis, daha sonra apartman boşluğuna atılan 3 prezervatifi bulup incelemeye gönderdi. Polis daha sonra Burak A.yı da gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık soruşturması sonunda her iki sanık hakkında Bursa 6’ncı ağır Ceza Mahkemesi'nde "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından dava açıldı.

Burak A.'nın, arkadaş olduğu S.T.'ye tecavüz etmediğini söylediği duruşmada Koray Baştar ise  kendisine yaşının 17 olduğunu söyleyen S.T. ile isteği ile ilişkiye girdiğini iddia etti, istismar suçlamasını reddetti. Mahkeme heyeti, yapılan incelemede bulunan prezervatiflerde Koray Baştar ile S.T.'ye ait bulgulara ulaşılınca, Baştar'ın tutuklanmasına arar verdi.

Sanıkların yargılanmasına devam edildi. Karar aşamasına gelen duruşmada mahkeme heyeti Burak A.'nın beraatine karar verirken, suçunu sabit görödüğü Koray Baştar'ı ise 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. (Bursa/DHA)


 

www.evrensel.net