Siirt’teki utanç davası bugün görülecek

Siirt’teki utanç davası bugün görülecek

SİİRT’TE ilköğretim okulunda okuyan 2’si kardeş 4 kız öğrencinin aralırnda esnaf ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 39 kişinin tecavüzüne uğraması ile ilgili tutuklanan dönemin okul müdür yardımcısı olan Fahrettin K. hakkında açılan davanın duruşması bugün Siirt Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.Du

SİİRT’TE ilköğretim okulunda okuyan 2’si kardeş 4 kız öğrencinin aralırnda esnaf ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 39 kişinin tecavüzüne uğraması ile ilgili tutuklanan dönemin okul müdür yardımcısı olan Fahrettin K. hakkında açılan davanın duruşması bugün Siirt Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.
Duruşma, Diyarbakır’daki Bağlar Kadın Kooperatifi, Kardelen Kadın Evi, Ceren Kadın Danışma Merkezi, Ceren Kadın Derneği, Selis, Epidem, Kadem, DİKASUM ile ilçelerdeki kadın kurumları tarafından  takip edilecek.
Siirt’teki bir ilköğretim okulunda okuyan 14 yaşındaki H.T., 16 yaşındaki ablası S.T., G.E ve Ş.Y’nin, başta okul müdür yardımcısı Fahrettin K. olmak üzere çok sayıda kişinin cinsel istismarına maruz kaldıkları 2010 yılının Nisan ayında ortaya çıkmıştı. Aralarında esnaf ve iki kamu görevlisinin de bulunduğu 39 sanık hakkında, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “Hürriyeti tahdit” suçundan Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmış, sanıklardan 10’u tutuklanmıştı. Şüpheliler arasında bulunan Okul Müdür Yardımcısı Fahrettin K., emekliye ayrılarak ortadan kaybolmuştu. Fahrettin K., 19 ay kaçtıktan sonra 2011 yılının Aralık ayında Batman’da yakalanarak getirildiği Siirt’te tutuklanmıştı. Cinsel istismara uğrayan kızların avukatlarının dosyalarının birleştirilme talebi mahkemece reddedilmiş ve Fahrettin K’nin dosyası ise diğer sanıklardan ayrılmıştı. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net