Eşi tarafından öldürülen Şehriban Elmas'ın davası ertelendi

Eşi tarafından öldürülen Şehriban Elmas'ın davası ertelendi

Adana'da kocası ve kocasının ailesi tarafından öldürülen Şehriban Elmas'ın duruşması ertelendi.

Adana’da Şehriban Elmas’ın 5 Aralık 2016'da eşi ve eşinin ailesi tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin duruşma 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Duruşmaya tutuklu İzzet Elmas ile öldürülen Şehriban Elmas'ın babası Celal Özdemir ile katıldı. Tutuksuz sanıklar Nusret Elmas, Keziban Elmas, İsmail Elmas, ve İbrahim Elmas ise duruşmaya gelmedi.

Tutuklu sanık İzzet Elmas önceki duruşmalarda olduğu gibi yine çeşitli bahanelere sığındı ve “Şehriban’ın annesi ile babası devamlı benden para istiyordu. Pişmanım. Bırakmadılar mutlu bir hayatımız olsun.” dedi.

Mahkeme heyeti, İzzet Elmas’ın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için 13 Temmuz'a ertelendi.

NE OLMUŞTU?

5 Aralık 2016’da Şehriban Elmas, vücudu kırıklar içerisinde hastaneye kaldırılmış, aynı gece hastanede hayatını kaybetmişti. Olay günü kız kardeşi ile telefonda görüşen Yıldız Kurt, kız kardeşi ile görüşmesinin ardından telefonun açık kaldığını, Şehriban Elmas “Vurmayın” diye yalvarırken, Şehriban Elmas’ın kayınvalidesinin kayınbabasına hitaben “İsmail o demiri bana ver” dediğini belirterek İzzet Elmas’ın ifadesinin aksine olay günü evde çok sayıda kişinin bulunduğunu söylemişti.  İlk duruşması 14 Şubat’ta görülen davada, tutuklu sanık İzzet Elmas Şehriban Elmas’ı kasten, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan müebbet hapisle, anne ve babasının da içinde olduğu 4 kişi ise suça iştirakten 20’şer yıl hapis istemi ile yargılanıyor.  Şehriban Elmas’ın öldürülmesiyle ilgili ayrıntılı otopsi raporu geçtiğimiz günlerde çıkmış, Elmas’ın boyun omurunda ve kafatasında kırıklar olduğunu ortaya koyan rapor, emniyetteki ifadesinde “Aramızda itişme yaşandı, başını sobaya çarptı” diyen İzzet Elmas’ın iddialarını çürütmüştü.  Sanık İzzet Elmas’ın söylediklerinin aksine Şehriban Elmas’ın, vücudunun çeşitli yerlerine gelen darbeler sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. (Adana/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Mayıs 2017 18:44
www.evrensel.net