'Erdo-Gone' yazılı kedi fotoğrafı İBB dergisini kapattırdı

'Erdo-Gone' yazılı kedi fotoğrafı İBB dergisini kapattırdı

1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, iç sayfalarında yer alan 'Erdo-Gone!, inşallah, maşallah' fotoğrafı gerekçe gösterilerek kapatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'ni kapatıldığını bildirdi.

Derginin iç sayfalarında yer verilen "Erdo-Gone!(Erdoğan gitti), inşallah, maşallah" yazılı görsel gerekçe gösterilerek iki hafta raflarda kalan derginin toplatıldığı da öğrenildi.

Dergide yer alan kedi fotoğrafında 'Erdo-Gone!(Erdoğan Gitti), inşallah, maşallah' yazısı tartışma yaratmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

Topbaş, "Maalesef çok üzücü  bir olay olarak gördüm. Üzüntüm şudur ki 2004 göreve başladığımdan bu güne zaman zaman, son dönemlerde ise belediye ve şahsım üzerine ciddi bir provokasyon var. Hedefe konulduk anlamak mümkün değil. Dergide gördüğümüz bu olay yenilir yutulur bu olay değil. Tamamen adilik ve ahlaksızlık. Tabiki suç duyurusunda bulunularak gereği yapılacak, iş akitlerini feshedip dergiyi kapattık" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

'BİR YERLERDEN BUNLAR TEZGAHLANIYOR'

Kadir Topbaş, "Geçtiğimiz günlerde de 2013 yılındaki fotoğrafları sanki 15 Temmuz'da gibi yansıtmak nasıl bir etik anlayıştır bunu da anlamak mümkün değil. Ben yargıya müracaat ettim, cevap vermedim. Yine İbn Haldun Üniversitesi'nin tanıtım afişlerinde de oynamalar bize maledildi.  Nedir bu kadar hedefe konulmak, amaç nedir. Ben farklı maksatların farklı amaçların olduğunu anlıyorum. Bir yerlerden manipüle ediliyor. Bir yerlerden bunlar tezgahlanıyor" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Mayıs 2017 11:24
www.evrensel.net