Gülen, Erdoğan'ın ABD'ye gittiği gün W. Post'a yazdı

Gülen, Erdoğan'ın ABD'ye gittiği gün W. Post'a yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Trump'la görüşmek için ABD'ye gittiği gün, Fethullah Gülen Washington Post’a yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump’la görüşmeye gittiği gün, 15 Temmuz Darbe Girişimi Ana Davasının bir numaralı sanığı Fethullah Gülen Washington Post’a yazdı.

Diken'in yansıttığı habere göre Gülen'in "Artık tanımadığım Türkiye" başlığını taşıyan yazısında "15 Temmuz'daki üzücü darbe teşebbüsünden bu yana, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan sistematik bir şekilde masum insanlara zulmediyor, onları tutuklatıyor, gözaltına aldırıyor, işten kovduruyor. Şu ana değin sadece benimle ilişkilendirilen dünya barışından başka gayesi olmayan Hizmet hareketi gönüllüleri değil, Alevilerden, Kürtlerden, laik ve sol kesimden, gazeteciler, akademisyenlerden 300 bini aşkın insanın hayatını alt üst etti" ifadeleri kullandı.

Gülen, darbe girişiminin ardından yaşananları en şiddetli biçimde kınadığını ve olayla ilişkili olduğunu reddettiğini öne sürerek Erdoğan'ın elinde hiçbir delil olmadığını iddia etti.

Gülen, "Hükümet sadece Türkiye'deki masum insanlara zulmetmekle kalmadı, belki yıllardır ülkesine gelmeyen ama yurt dışında yaşayan masum insanlarla da uğraştı" diye yazdı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Fethullah Gülen