Hasan Tahsin Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Hasan Tahsin Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

İzmir Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği 'Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik Yarışması Ödülleri' sahiplerine verildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği 'Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik Yarışması Ödülleri' saat 19.30'da Aziz Vukolos Kilisesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve basın mensupları katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Dikmen, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da her daim bizlere güç ve desteğini esirgemedi. Yıllardır bu yarışmalarla ilgili her konuda gerçekten çok büyük destek verdi. İzmirli gazetecilerin ne zaman ihtiyacı olsa yanımızda durdu. Kendisine desteklerinden dolayı İzmir Gazeteciler Cemiyeti adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Gecede Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik Yarışması Onur Ödülünü alan Gazeteci Nahit Duru yaptığı konuşmada "Gazetecilik adına verilen bu ödülü bana layık gören İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Misket Dikmen'e ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Gündoğan Kaplan Fotoğraf Ödülünün alan Doğan Haber Ajansı (DHA) Foto Muhabiri Mustafa Oğuz ise, "Ben ödümü alıp gitmeyeceğim. Bir sokak gazetecisi olarak birkaç şey söylemek istiyorum. Ben her sabah gündemime bu Basmane'nin sokaklarında başlıyorum. Neden burada başlıyorum, beni buraya ne çekiyor diye hep kendi kendime sorguladım. Tabii ki buranın tarihi zenginlikleri, insanı, kültürel değerleri çekiyor ama asıl beni buraya çeken, ruhumuzun burada olduğunu gördüm. Karşıda Basın Müzesi'nin, Çetin Emeçlerin, Metin Göktepelerin, Uğur Mumcuların ve diğer neslin ruhunun ve büyüklerimizin beni buraya çektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Ödül töreninin sona ermesinin ardından davetliler Aziz Vukolos Kilisesi'nin bahçesinde kokteyle katıldı. (DHA)

www.evrensel.net